Taking too long? Close loading screen.

Nowoczesna metoda w marketingu – omnichannel!

Nowoczesna metoda w marketingu – omnichannel!

Nowoczesna metoda w marketingu – omnichannel!

Prezentujemy kolejną nowoczesną metodę w marketingu. Dziś Omnichannel!

To metoda polegająca na łączeniu wszystkich kanałów komunikacji w jedną całość tak, aby współpracowały ze sobą jak orkiestra.

Oto prosty przykład takiego procesu: Klient szuka ubranka dla psa. Wpisuje, jadąc autobusem: „ubranka dla psa” w Google, trafia na reklamę tekstową naszego sklepu z ubrankami, klika w nią i przegląda ofertę. Jednak jest w drodze do pracy, więc nie ma dużo czasu i wychodzi ze strony. Wydarzenie to łapie facebookowy piksel zainstalowany na naszej stronie. Po chwili reklamy naszych ubranek pojawiają się tej osobie w ramach remarketingu na Facebooku. Ta sama osoba, wieczorem na swoim komputerze przegląda Facebooka, natrafia ponownie na naszą reklamę i postanawia kupić jedno z ubranek. Nie chce jednak zamawiać go w ciemno bez mierzenia. Zauważa, że nasz sklep ma fizyczną lokalizację w tym samym mieście. Szybko sprawdza stan magazynowy na stronie i okazuje się, że dostępna jest ostatnia sztuka ubranka w danym sklepie. Idzie więc nazajutrz do sklepu ze swoim pupilem, przymierza ubranko i dokonuje zakupu.

Ta konwersja nie wydarzyła by się, gdyby kanały nie współpracowały ze sobą. Warto więc łączyć ze sobą metody komunikacji z klientem, ponieważ może to wygenerować sprzedaże, które normalnie by się nie wydarzyły. Kiedyś takie strategie były dostępne wyłącznie dla największych firm. Aktualnie, nawet mniejsze biznesy mogą zadziałać we wszystkich wartościowych kanałach, przy wsparciu specjalistów, którzy zgrają komunikację w całość.

Zapraszamy do współpracy!
Nasz adres:
Baltic Business Media
Kraków, ul. Wadowicka 12/151
30-415 Kraków
e-mail: office@balticbusinessmedia.eu
Tel:+48 570 464 329
Zapraszamy na www.balticbusinessmedia.eu
https://www.facebook.com/BBMedia2018/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter your keyword