Taking too long? Close loading screen.

“Majówka z pracą” – BBM aktywne na rynku pracy!

“Majówka z pracą” – BBM aktywne na rynku pracy!

“Majówka z pracą” – BBM aktywne na rynku pracy!

Baltic Business Media aktywne na rynku pracy! Pod koniec maja wzięliśmy udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości “Majówka z pracą”, które odbyły się w krakowskiej Tauron Arenie.

Targi były dobrą okazją dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy do zapoznania się aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy, szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, w tym także przez naszą firmę, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników. Była to także szansa bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami. BBM reprezentowała m.in prezes zarządu Daniela Riabova.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Obecne były firmy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawiły uczestnikom targów ofertę pomocy w zakresie podnoszenia kompetencji zawodowych.

Podczas Targów czynne było także stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy pomagali uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielali również informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, można było także skorzystać z pomocy napisania życiorysu oraz listu motywacyjnego.

Czynne było także stanowisko w którym pracownicy Grodzkiego Urzędu Pracy, a także przedstawiciele Wydziału ds. Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego udzielali informacji na temat legalizacji pracy i pobytu obcokrajowców w Polsce.

Działała również strefa przedsiębiorczości, do której Urząd zaprosił przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, a także innych instytucji wspierających rozwój biznesu.

Podczas Targów zorganizowano także bezpłatne warsztaty, podczas których zaproszeni specjaliści dzielili się praktycznymi radami związanymi z otwarciem i prowadzeniem firmy.  Warsztaty podzielone zostały na 4 panele:

Panel I „Zasady, warunki i kwoty dofinansowania do działalności gospodarczej w ramach projektów Unijnych”

Panel II –  „Działalność gospodarcza – ulga na start, preferencyjne składki, „mały ZUS” – warunki, uprawnienia, skutki”

Panel III„Obowiązki podatnika w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej”

Panel IV – „Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli zestaw narzędzi, które przydadzą się Twojej firmie!”.

Warto podkreślić, że stanowisko Baltic Business Media Non Profit Sp. z.o.o cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających Targi.

Zapraszamy do współpracy!

Nasz adres:

Baltic Business Media

Kraków, ul. Wadowicka 12/151

30-415 Kraków

e-mail: office@balticbusinessmedia.eu

Tel:+48 570 464 329

Zapraszamy na www.balticbusinessmedia.eu

https://www.facebook.com/BBMedia2018/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter your keyword