Taking too long? Close loading screen.

Live wideo-hot trend w marketingu 2019

Live wideo-hot trend w marketingu 2019

Live wideo-hot trend w marketingu 2019

Kolejną techniką, która stosowana jest w marketingu z coraz lepszą skutecznością to live wideo. Ta metoda sprawdzi się tylko wtedy, gdy już mamy zbudowaną markę i grupę obserwujących nas osób.

W dzisiejszym świecie, gdzie w każdej sekundzie wszystko próbuje walczyć o naszą uwagę, nasz czas i nasze pieniądze, nasi fani zapominają o nas bardzo szybko. Jeśli odpuścimy nasze działania choć na kilka dni, zaangażowanie fanów zacznie spadać. Skończyły się czasy, gdy odświeżaliśmy codziennie bloga naszego ulubionego blogera w oczekiwaniu na nowy post. Teraz, nikt nie ma na to cierpliwości.

Dlatego musimy się non stop przypominać o tym, że istniejemy. Najlepiej, jeśli będziemy robić to codziennie. Nasi obserwujący muszą mieć wrażenie, że są z nami cały czas i na bieżąco śledzą nasze poczynania. Można to osiągnąć, na przykład publikując codziennie w mediach społecznościowych albo aktywnie tweetując. Dodatkowym, bardzo ciekawym sposobem na utrzymanie więzi z naszą społecznością, są właśnie streamingi live.

Polegają na tym, że transmitujemy na żywo siebie lub coś związanego ze swoją marką. Możemy prowadzić sesje Q+A, podczas których odpowiadamy na pytania zadane przez naszych klientów. Możemy zrobić streaming z influencerem, prowadzić konkurs, relacjonować jakieś duże wydarzenie, sprzedawać jakiś produkt (i na koniec podać linka do zakupu). Możliwości jest bardzo dużo.

Nasi obserwujący wchodzą na takiego streama i z zaangażowaniem oglądają nasze poczynania. Buduje to znacznie lepszą więź z marką niż posty na facebooku czy tweety.  Widząc ogromny potencjał, marketerzy postanowili dodać wideo na żywo do swoich narzędzi.

Live streaming oferuje bardzo szerokie możliwości analityczne. Na bieżąco możemy śledzić wiele interesujących nas wskaźników, takich jak liczba oglądających, średni czas oglądania, geolokalizacja, konwersje itd.

Działanie to wymaga pewnych inwestycji, w końcu ktoś musi ten streaming prowadzić. Jednak świeżość, wysoka skuteczność i świetna analityka plasują streamingi na żywo wśród najgorętszych trendów w marketingu w 2019 roku.

Zapraszamy do współpracy!

Nasz adres:

Baltic Business Media

Kraków, ul. Wadowicka 12/151

30-415 Kraków

e-mail: office@balticbusinessmedia.eu

Tel:+48 570 464 329

Zapraszamy na www.balticbusinessmedia.eu

https://www.facebook.com/BBMedia2018/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter your keyword