Taking too long? Close loading screen.

Ekonomia społeczna dla niepełnosprawnych

Ekonomia społeczna dla niepełnosprawnych

Ekonomia społeczna dla niepełnosprawnych

W jaki sposób można wspierać osoby niepełnosprawne na rynku pracy? Gdzie i jak tworzyć stanowiska pracy w podmiotach ekonomii społecznej?
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo na zamówienie Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA przygotowała ekspertyzę na temat rozwoju i wykorzystania ekonomii społecznej w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Publikacja obejmuje aktualne informacje o możliwościach działania w obszarze ekonomii społecznej w Polsce. Zawarto w niej kwestie prawne związane z ekonomią społeczną oraz informacje, w jaki sposób podmiot ekonomii społecznej może stać się miejscem pracy dla osób niepełnosprawnych. Organizacje pozarządowe znajdą tu także wskazówki, jak zakładać i prowadzić podmioty ekonomii społecznej, z których zysk może być przeznaczony na finansowanie działań statutowych. Zaprezentowano także przykłady istniejących podmiotów ekonomii społecznej – zakładu aktywności zawodowej oraz spółdzielni socjalnej – oraz przedstawiono wyniki badania inicjatywy w sferze ekonomii społecznej organizacji zrzeszonych w Federacji MAZOWIA. Ekspertyzę zamyka krótki przewodnik dla organizacji członkowskich – „Ekonomia społeczna w praktyce”.

Zachęcamy do zapoznania się publikacją, dostępna jest na stronie Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA
http://www.mazowia.org.pl/files/ekspertyza_fpmiinr_cb_kinq.pdf

Źródło:  Agata Gawska, Katarzyna Jędrak, Mateusz Gruntowski, Ekspertyza na temat rozwoju i wykorzystania ekonomii społecznej w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo 2012.
www.mazowia.org.pl

Zapraszamy do współpracy!

Nasz adres:

Baltic Business Media

Kraków, ul. Wadowicka 12/151

30-415 Kraków

e-mail: office@balticbusinessmedia.eu

Tel:+48 570 464 329

Zapraszamy na www.balticbusinessmedia.eu

https://www.facebook.com/BBMedia2018/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter your keyword