Taking too long? Close loading screen.

BBF to wyjątkowa konferencja, dlaczego warto wziąć w niej udział?

BBF to wyjątkowa konferencja, dlaczego warto wziąć w niej udział?

BBF to wyjątkowa konferencja, dlaczego warto wziąć w niej udział?

W ostatnich dniach szczegółowo prezentowaliśmy państwu program 11.edycji Baltic Business Forum, która odbędzie się w dniach od 10 do 12 kwietnia w Świnoujściu. Przypominamy, że cały czas można dokonywać rejestracji na to wydarzenie, wykupić można też pakiet jedno lub trzydniowy. Dziś w największym skrócie opisujemy dlaczego BBF to wyjątkowe wydarzenie na którym warto być!

Energia dla rozwoju

10 edycji Baltic Business  Forum , to 10 lat wyjątkowo energetycznych spotkań i dyskusji w gościnnym Świnoujściu. W mieście, które jest przykładem polskiego sukcesu gospodarczego i wykorzystania szans, jakie dało nam przystąpienie do Unii Europejskiej. W mieście, które kontynuuje legendę budowy Gdyni w latach II Rzeczypospolitej. W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku zapraszamy na 11. Baltic Business Forum. Co sprawia, że BBF to wyjątkowa konferencja?

Po pierwsze,  wyjątkowa jest idea BBF: wzmacnianie współpracy gospodarczej w Regionie ABC, Adriatyk- Bałtyk- Morze Czarne.  To nawiązanie do idei Międzymorza, którą na początku XX wieku ogłosił Józef Piłsudski.  To także nawiązanie do polskich koncepcji budowania połączeń infrastrukturalnych i energetycznych na osi Północ- Południe Europy, promomowanych i realizoanych po wejściu Polski do UE. Widać też związek ideii BBF z koncepcją Trójmorza, ogłoszoną przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Przy czym koncepcja Trójmorza obejmuje jedynie kraje członkowskie UE, podczas gdy Region ABC to także Turcja i Ukraina. Województwo Zachodniopomorskie , które stało się hubem transportowym i energetycznym o kluczowym znaczeniu dla Polski, jest właściwym miejscem, które pozwala połączyć Bałtyk z Adriatykiem i Morzem Czarnym. Oczywiście, dyskutujemy nie tylko o współpracy w Regionie ABC. Podczas BBF rozmawiamy też o energetyce ( Zachodniopomorskie pokrywa 70% swojego zapotrzebowania na energię z OZE), o znaczeniu i kierunkach polityki regionalnej w UE, o rozwoju miast, instrumentach i barierach inwestycyjnych, podnosimy sprawy, które interesują przedsiębiorców i samorządowców. Na BBF rozmawiamy  o tym, że dla rozwoju, dla wspólpracy gospodarczej potrzebna jest energia. Energia liderów i energia społeczności lokalnych. Potrzebujemy też czystej i dostępnej energii, bez której nie będzie działał otaczający nas świat maszyn, urządzeń i gadżetów.

Po drugie, siłą BBF są nasi goście  specjalni. W ostatnich edycjach uczestniczyli, m.in., Jerzy Kwieciński- minister infrastruktury i rozwoju, Taras Tokarski- zastępca ministra rozwoju regionalnego Ukrainy, Adam Bodnar- Rzecznik  Praw Obywatelskich, profesorowie Marek Belka, Michał Kleiber, Grzegorz Kołodko, Bogusław Liberadzki, Witold Orłowski, Henryk Skarżyński . Gościliśmy byłego prezydenta w latach 1995-2005 Aleksandra Kwaśniewskiego, byłych premierów Waldemara Pawlaka i Kazimierza Marcinkiewicza, ministrów, posłów, senatorów, prezydentów wielu polskich miast, merów miast z Ukrainy. Podliczyliśmy, że w debatach i panelach BBF do tej pory wzięło udział 830 wybitnych osób!  Dyskusje  przewidziane programem BBF trwały ponad 10 000 minut. Po nich były „nocne Polaków rozmowy”, zresztą nie tylko Polaków… Przyjechali do nas goście z Ukrainy, Turcji, Kazachstanu, Rosji, Niemiec, Szwecji, Chorwacji, Chin i Gruzji.

Po trzecie, o wyjątkowości BBF decyduje otwarty charakter konferencji. Goście  BBF spotykali się z mieszkańcami i kuracjuszami Świnoujścia w ramach BBF Cafe. Spacerujący  świnoujskim deptakiem  mogli zbadać słuch w słuchobusie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, wiodącej w skali świata placówki badawczej i leczniczej.

BBF – dla nas wszyscy paneliści i uczestnicy są bardzo ważnymi osobami!

Baltic Business Forum ma wiele walorów. To konferencja bogata programowo, ambitna, polska i międzynarodowa – Dariusz Szymczycha, wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia  Europa- Północ-Wschód.

Zapraszamy do współpracy!
Nasz adres:
Baltic Business Media
Kraków, ul. Wadowicka 12/151
30-415 Kraków
e-mail: office@balticbusinessmedia.eu
Tel:+48 570 464 329
Zapraszamy na www.balticbusinessmedia.eu
https://www.facebook.com/BBMedia2018/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter your keyword